72 9065 0006 0080

0800 3418 0002

Bank Spółdzielczy

 w Gnieźnie

 

793 614 914 

61 427 74 14

Popowo Ignacewo 1

62-212 MIELESZYN

 

Parafia pw. Najświętszego Serca

Pana Jezusa 

w Popowie - Ignacewie

 

 

 

 

Ogłoszenia parafialne na 12 Niedziel Zwykłą

19.06.2021

 

  • Serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i dobrego przeżycia białego tygodnia . Dziękuję  dzieciom, rodzicom, Pani Reni. Dziękuję za dar ołtarza . Jest nim ofiara finansowa, która będzie wkładem rodziców w odrestaurowanie naszego tabernakulum. Elementy drewniane zostały już zdemontowane i zabrane do renowacji. Tabernakulum w całości będzie nowe - obecne przez dziesiątki lat użytkowania nie spełnia już swojej funkcji jako godnego miejsca do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Zdjęcia starego tabernakulum można zobaczyć na stronie internetowej parafii w zakładce inwestycje. 

 

  • Zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie miało miejsce w Mieleszynie. Bardzo proszę o przygotowanie odpowiedniego miejsca do sprawowania liturgii Mszy świętej na placu zabaw. Po Mszy Świętej wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy o których przygotowanie proszę mieszkańców Mieleszyna, Przysieki, Popowa Tomkowego i Kowalewa. 

 

  • W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne złożyliśmy ofiary w wysokości 4079 zł. Serdecznie za nie dziękuję. 

 

  • W piątek przeżywać będziemy uroczystości odpustowe poświęcone Sercu Jezusa. Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Mszy świętej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Maciej Kulczyński wikariusz parafii pw. Bożej Opatrzności w Bydgoszczy. Serdecznie wszystkich zapraszam - również dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiatki. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. 

 

  • W niedzielę (26.06.2022) zapraszam wszystkich na godz. 15.00 do kościoła, szczególnie tych którzy nie mieli jeszcze okazji w tym roku uczcić Bożego Serca przez śpiew litanii do Bożego Serca. Zapraszam na koronkę do Bożego Miłosierdzia i wspólny śpiew litanii. 

 

  • W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.
Ogłoszenia